طراحی داخلی آپارتمان

در این قسمت یکی دیگر از نمونه کار های داخلی مهندس بستگانی را برای شما عزیزان قرار داده ایم که اختصاص به طراحی دو واحد مجزا با دو طرح متفاوت در یک طبقه از واحد های آپارتمانی است. همان طور که در پلان این آپارتمان مسکونی مشاهده می کنید , با توجه به جانمایی و چیدمان مبلمان در پلان , روند طرای داخلی این واحد ها انجام شده است.

بگذارید ابتدا به تحلیل واحد شمالی بپردازیم:

در این واحد مسکونی سعی شده رنگ زرشکی از ست مبلمان شروع شده و تا رنگ قالب آشپزخانه و کمی از فضای TVwall  و دیوار پشت مبلمان را به خود اختصاص دهد. اگر می خواهید از یک رنگ به عنوان رنگ قالب در فضاهای داخلی استفاده کنید سعی کنید که به میزان زیاد آن رنگ را در فضا به کار نبرید تا بعد از مدتی فضای زندگی خسته کننده شود. همچنین به میزانی آن رنگ را در فضا پخش کنید که بیننده متوجه رنگ اصلی قالب آن را در نظر بگیرد. از رنگ پردازی که بگذریم , پرده های سفید رنگ ساده و کف سفید رنگ سرامیک باز مثل همیشه تمیزی و پاکی فضا را تداعی میکند. همچنین ایجاد یک دکور شومینه و قرار دادن هیزم ها در کنار آن تداعی گر سوختن چوب درختان است که فضا را دو چندان در زمستان از نظر روانی گرم تر می کند.

حال کمی به تحلیل واحد جنوبی بپردازیم:

در این واحد سبک رنگی و مبلمان مدرن تری نسبت به واحد شمالی در نظر گرفته شده است. به رنگ مبلمان , آشپزخانه , پرده ها و کمی از دکور TVwall که بنگریم رنگ قالب فضا قهوه ای تیره در نظر گرفته شده است. که هماهنگی بین چیدمان رنگی لحاظ شده است. می توانید ترکیب حجم ساده توام با حرکت را در طراحی آشپزخانه مشاهده کنید , همچنین در دکور تلوزیون استفاده از هندسه دایره و تکرار آن در سقف و در کنار همین دکور ایجاد هندسه فرمی مربع خود نمایی می کند که با درنظر گرفتن رنگ نارنجی و ایجاد یک استیکر درخت , حال و هوای حس طبیعت و انتشار انرژی از رنگ نارنجی چه در دکور و چه در کوسن های مبلمان نشات می گیرد. 

در تصاویر می توانید یک طرح اتاق خواب مستر را مشاهده کنید. باز مثل همیشه رنگ قالب بنفش را در نظر گرفتیم که حس عاشقانه و سنگین و وقار این رنگ کاملا متناسب با اتاق مستر است. برای پاکی و ایجاد شدت نور رنگ سفید را با بنفش ترکیب شده است. در سمت چپ تخواب مستر یک کمد دیواری دولنگه قرار دارد که هر دودرب این کمد را آینه قرار داده ایم که استفاده از آینه قدی همیشه در کنار تخت خواب مستر در طراجی یک امتیاز به شمار می آید. اگر به دکور پشت تخت خواب دقت کنید با ایجاد فضاهای پر و خالی می توانید حرکت و یک ریتم زیبا را بر روی دیوار مشاهده کنید.

امیدواریم از این طراحی لذت برده باشید.

طراح: الیاس بستگانی

مدرس نرم افزار های معماری و طراحی داخلی

موبایل: ۰۹۱۳۷۹۲۴۳۶۰

 مطالب مرتبط

1 نظرات

  1. پاسخ

    با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی…
    کارتون فوق العاده شده…
    میخواستم بدونم از کجا میتونم این ابجکت(فمیلی) پرده پنجره را دانلود کنم
    با تشکر

دیدگاهی بنویسید

CLOSE
CLOSE