طراحی ویلای تفریحی

نما:
این ویلا, که پلاک آن ۳۰۰ متر مربع می باشد در دو طبقه طراحی شده است. طرحی مدرن در سبک اروپایی اقتباس شده است. به جای استفاده از سبک قدیمی ویلاهای ایرانی (شیروانی), سعی شده با ایجاد دو المان نیمه متقارن و شیبدار , سقفی مدرن شیبدار الهام گرفته از خانه های چوبی را تداعی کند. متریال این ویلا نیز از کنتراست رنگی سفید و سیاه برخوردار است.
طراحی سقف:
در طراحی داخلی این ویلا , سعی شده رنگ سفید سازنده ی سبک اصلی آن باشد. در طراحی سقف کناف سالن اگر دقت کنیم , تلفیق فرم های بیضی را مشاهده می کنیم که خود فرم دوار و منحنی بیضی علاوه بر حس آرامش , پهنا و گستردگی آسمان را القا می کند. ترکیب نورپردازی رنگی سفید آبی و زرد , جلوه ی آسمان را بیشتر در سالن به رخ می کشد. از نظر فرم هندسی عناصر اگر دقت کنیم. بر خلاف فرم منحنی سقف , بر روی دیوار tv ازخطوط کج و شکسته استفاده شده که گوناگونی و تنوع خطوط هندسی در سالن هائز اهمیت بوده است. این خطوط اشاره به سمت دیوار مجاور که محل احداث شومینه است قرار دارد.
دیوار شومینه:
در دیوار شومینه سعی شده , یک طرح ساده و مدرن شومینه ایجاد شود. استفاده از بافت آجر در شومینه و استفاده از یک استیکر شاخه های درخت در پشت شومینه , سوختن چوب درختان را از نظر حس فکری به بیننده القا می کند که آرامش خاصی را در فضا بوجود خواهد آورد. اگر به کنار دیواری شومینه دقت کنید. یک فضای تاقچه مانند ایجاد شده است. در واقع این طاقچه با استفاده از بیرون زندگی یک ستون بتنی در دیوار ایجاد شده که محل قرار گیری شاخه های از بامبو است که خود این گیاه در فضای داخلی خانه نیز از نظر فنگ شویی چینی , انرژی منفی خانه را گرفته و حس آرامش را در فضا ایجاد می کند.
راهرو:
در راه رو مجاور دیوار شومینه که به اتاق خواب ها ختم می شود , برای بزرگ تر نمایش دادن راه رو و دوری از تنگی و خفگی راه رو , سعی شده , دو دیوار جانبی راه رو سفید باشد و اتنهای راهرو با رنگی متفاوت از کاغذ دیواری رنگ آمیزی شود. این امر چشم ها را به انتهای راه رو متمرکز می کند و بدون در نظر گرفتن دیوار های جانبی راه رو , یک فریب چشمی بصری ایجاد شده و راه رو به بیننده بزرگتر به نمایش گذاشته می شود. ایجاد یک آینه در انتهای راهرو این امر را تقویت می کند.
آشپزخانه:
اگر به طرح آشپزخانه دقت کنیم. یک طرح نسبتا ساده و مدرن با قالب سفید را مشاهده می کنیم. بر خلاف سبک های حجمی اپن های امروزی که در ایران ساخته می شود و عملا عملکرد خود اپن بی استفاده می شود. در طرح اپن این آشپزخانه سعی شده یک فرم مستطیل ساده ایجاده شود تا بتوان از حجم آن به عنوان قفسه استفاده شود. علاوه بر آن با ایجاد یک نقش شبکه زیبا , نمای اپن مزین شده و سادگی درآمده است. اگر به انتهای اپن دقت کنید , قسمتی از آن یک ویترین شیشه ای ایجاد شده که آرک آشپزخانه به یک حرکت خطوط شکسته به این ویترین شیشه ای ختم شده است. همچنین بر روی دیوار مجاور آشپزخانه , از پانل های سه بعدی دکوراتیو با نقشی موجدار استفاده شده است. که بر روی آن یک ساعت دکوراتیو بزرگ با ریتمی مشخص طراحی و ساخته شده است.

…………………………………………………………………………..
خدمات طراحی (در سراسر کشور) شامل:
مشاوره , طراحی انواع پروژه های طراحی داخلی از جمله مسکونی , تجاری , اداری و …
طراحی انواع نماهای خارجی ساختمان از جمله , مسکونی , ویلایی , اداری و …
طراحی محوطه , لندسکیپ و معماری منظر
طراحی انواع غرفه های نمایشگاهی
خدمات طراحی (در استان اصفهان) شامل:
۱- طراحی، نظارت و اجرای پروژه‌های ساختمانی
۲- مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از جمله مسکونی، اداری، تجاری و …
۳- ساخت و بازسازی، مدرن سازی و بهینه سازی فضاهای قدیمی و فرسوده
۴- طراحی و اجرای نمای خارجی ساختمان
۵- نورپردازی با مدرن ‌ترین متدهای روز دنیا
۶- طراحی و اجرای فضای سبز
۷- فروش و اجرای محصولات نوین ساختمانی
۸- طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی

سرپرست تیم طراحی مهندس الیاس بستگانی
طراح و مدرس طراحی معماری – طراحی داخلی
نویسنده کتاب آموزش طرای داخلی و کتاب آموزش نرم افزار Revit
تلفن همراه: ۰۹۱۳۷۹۲۴۳۶۰ (www.bimcity.ir)مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

CLOSE
CLOSE