معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی شیک و راحت !

معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی

در معماری داخلی، سبک اسکاندیناوی می تواند عناصر پویا و متنوعی را شامل شود و با  طراحی دکوراسیونی با این سبک، نتیجه نهایی خانه ای پر انرژی ،شیک و دارای فضایی گرم و دلنشین است.
طراحی این آپارتمان به خوبی نشان از سبک اسکاندیناوی داشته و اتاق نشیمن مثال کاملی از راحتی و زیبایی نهفته در این سبک است.
همانطور که می دانید یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه، مبلمان است. مبلمان به شکل گیری فضا و نوع چیدمان و سبک فضا کمک بسیار زیادی کرده و در نهایت تصمیم گیرنده نهایی برای دلنشین یا مطلوب نبودن فضا است. استفاده از مبلمان در سبک اسکاندیناوی، ساده، مینیمالیستی و کاربردی است و این دقیقا چیزی است که هر خانواده ای به آن نیاز دارد.
از عناصر مهم دیگر در دکوراسیون فضا، رنگ است. انتخاب رنگ مناسب، عاملی است که بسیار تاثیرگذار بوده و سبب ایجاد یا سلب آرامش فضا خواهد شد و تاثیر آن به حدی است که می تواند در کنار بهترین مبلمان دکوراسیونی نا زیبا خلق کند و بر عکس می توان با انتخاب رنگی مناسب فضایی گرم و روشن و سبب آسایش انسان چه از نظر کاربردی و چه از نظر زیبا شناسی خلق و طراحی نمود.
معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی
در طراحی  این آپارتمان قفسه کتابی به فضا افزوده شده و با افزودن قسمت های رنگی به آن فضای جذاب تری ایجاد کرده است.
پنجره بزرگی در نشیمن سبب ورود نور طبیعی و روشن شدن فضا شده است که نور طبیعی تمامی قسمت های منزل را تحت تاثیر قرار می دهد.
خطوط سیاه به کار رفته در فضا در زمینه روشن و سفید آپارتمان،  سبب اضافه کردن جدیت به اتاق شده وسبب می شود تا فضا کمتر یکنواخت و کسل کننده جلوه کند.
اما از دیگر عناصر سبک اسکاندیناوی گیاهان هستند که در آشپزخانه این آپارتمان مانند باغ گلی علاوه بر آفرینش زیبایی و طراوت می تواند بر سلامتی افراد نیز تاثیرگذار باشد.
معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی
رنگ های استفاده شده در آپارتمان رنگ های درخشان از تن گرم چوبی، سفید و خاکستری به عنوان یک تم رنگی پایه بوده که روشنی و جذابیت خیره کننده ای به فضا اهدا کرده است.
چراغ های آویز خاکستری به عنوان تنها منبع نور به صورت آویز، نور فضا را دوچندان کرده و از ویژگی های طراحی آنها تطابق رنگ و هارمونی با رنگ های دیگر به کار رفته در فضا است.
قرارگیری کابینت های آشپزخانه به صورت کاملا متمرکز بوده که به افراد اجازه رفت و آمد و حرکت های آزادانه را داده و در عین حال با  به کار بردن صندلی هایی زیبا، فضایی اسکاندیناوی را با سبکی شیک ایجاد کرده است.
معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناوی
همینطور با به کارگیری پانل های چوبی در کف فضا دلنشین تر و گرم به نظر می رسد و طراحی ساده در این فضا  سبب احساس امنیت شده و امکان بازی و سرگرمی را برای کودکان نیز مهیا می سازد.
از نکات دیگر قابل توجه در این آپارتمان استفاده از رنگ های  زرد و قرمز  سبک اسکاندیناوی است که در این فضا در قسمت های مختلف به چشم می خورد.
معماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمعماری داخلی آپارتمانی با سبک اسکاندیناویمطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

CLOSE
CLOSE