ورزشگاه جدید ملی ژاپن زاها حدید (میزبان المپیک ۲۰۲۰ توکیو)

با اعلام خبر انتخاب توکیو برای میزبانی بازی های المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۰، تایید شده است که ورزشگاه جدید ملی ژاپن از گروه معماری زاها حدید نقش اصلی را در این رقابت ها همچون مراسم افتتاحیه و اختتامیه را ایفا خواهد نمود.

زاها حدید پس از انتشار این خبر گفته است: ” به تیم ۲۰۲۰ توکیو، شورای ورزش ژاپن، مردم توکیو و تمام ژاپن، بسیار تبریک می گوییم. حمایت مردم قابل توجه بوده است و ما بسیار مفتخریم که به عنوان بخشی از المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشته باشیم. ما با هم می توانیم یک گروه عالی را بسازیم تا در جام جهانی راگبی ۲۰۱۹ و در سال بعد از آن، در المپیک، ارائه ای باشکوه در برگزاری این مراسم ها داشته باشیم.”

برای دیدن تصاویر و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجع فرمایید…

این عرصه ی عظیم ورزشی که در نزدیکی ناحیه شینجوکو قرار دارد، ظرفیت حضور ۸۰ هزار نفر تماشاگر و قابلیت جابجایی قسمت های نشیمن به نزدیکی زمین برای مسابقات راگبی و فوتبال را خواهد داشت؛ با این طراحی و همچنین سقف جمع شو برای اجراهای روباز، این استادیوم جهت میزبانی انواع رویدادهای ورزشی و فرهنگی بسیار سازگار و مناسب خواهد بود.

زاها حدید، ساخت این ورزشگاه را در رقابتی بین المللی که توسط شورای ورزش ژاپن در نوامبر ۲۰۱۲ برگزار گشته بود، برنده شده است. اتوود پیش از این در این خبر به معرفی پروژه ی ارائه شده در این رقابت پرداخته است.

تادو آندو ، رئیس هیئت داوران این رقابت گفته است: ” طراحی پویا و پیشروی این ورزشگاه، می تواند مظهر پیام های ژاپن برای انتقال به بقیه ی کشورهای جهان باشد.به اعتقاد من، این ورزشگاه همچون معبدی برای جهان ورزش تا ۱۰۰ سال آینده بدل خواهد گشت.”مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

CLOSE
CLOSE