“پلازای چین” محلی برای ترویج تعاملات اجتماعی مردم

طراحی پلازا در چین

معماران منظر همواره در تلاشند تا مکانهایی مناسب برای تمامی موجودات زنده فراهم آورند. طراحی محل هایی برای انتظار و گردهمایی تعداد زیادی از مردم، ابزار موفق و قدرتمندی برای سرزنده کردن سطح شهر است. در این راستا میدان ها و پلازاها می توانند نقش موثری در شکل دادن به شهرها داشته باشند. Nendo معمار ژاپنی طرحی تحت عنوان پلازا در چین را طراحی کرده که ساخت و ساز آن به تازگی اتمام یافته و میزبان بسیاری از مردم است. این میدان عمومی با مساحت ۶۰۰۰ مترمربع یک فضای نیمه محصور بوده که پذیرای رویداد ها و گردهمایی های مختلفی در محله است. هدف اصلی این پلازای زیبا، ترویج تعاملات اجتماعی بین مردم بوده که از طریق دعوت به فعالیت و تعامل بین مردم جامعه، از همه اقشار و سنین و با علایق مختلف گردهم جمع شوند.

طراحی پلازا در چین
ساختمان اصلی در میدان، دارای یک سالن مطالعه، فضای بازی کودک و یک فروشگاه کوچک است و جنس اکثر مبلمان مورد استفاده در ساختمان از چوب می باشد که حال و هوای گرم و صمیمی ایجاد کرده است.
طراحی پلازا در چین
قابل ذکر است که بسیاری از سازه های بتنی در این میدان، خارج از پروژه ساخته و سپس در محل نصب شدند که این امر موجب کاهش قابل ملاحظه ای در روند  سرعت اجرا و اقتصاد آن داشته است.
طراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینطراحی پلازا در چینمطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

CLOSE
CLOSE